Повідомлення

Радикали підтримали акцію протесту шахтарів у Кропивницькому

Четвер, 12 квітня 2018 17:30 Автор:

Сьогодні, 12  квітня, у Кропивницькому, на площі Героїв Майдану, пройшла  попереджувальна акції-протесту працівників трьох шахт нашої області.

 Додамо, що подібні акції пройшли ще в восьми містах України, де є урановидобувні шахти.

Зазначимо, що до боротьби за права кіровоградських шахтарів долучилися й активісти місцевого осередку Радикальної партії Олега Ляшка, яка вже неодноразово відстоювала інтереси гірників. Так, помічник-консультант народного депутата від РПЛ Дмитра Лінька Олександр Скляревський надав коментар кореспонденту нашого сайту:

«Радикальна партії Олега Ляшка підтримує українських шахтарів, адже їх праця потрібна державі. Наразі, Україні необхідно піднімати престиж шахтарської праці, тому нам сьогодні, як ніколи, потрібно стабілізувати свою незалежність, адже, в результаті,  майбутнє покоління отримає сильну, розвинену країну. Тож, РПЛ повністю підтримує вимоги мітингуючих та вимагає від влади сісти за стіл перемовин із шахтарями, адже нинішнє відношення до працівників урановидобувної галузі не припустиме» - прокоментував радикал.  

Голова профспілки «Інгульської» шахти Анатолій Кулінка в спілкуванні з журналістами зазначив:

 «У листопаді 2017 року відбувся пленум ЦК «Атомпрофспілки» на який були запрошені працівники міністерства енергетики  та вугільної промисловості, які нам розповідали, що створюється державна програма розвитку атомної промисловості України. Ви знаєте, що на сьогоднішній день тарифи атомного комплексу – одні з найнижчих у всій країні. Навіть нижчі за гідро. Ми просили: «Зверніть на нас увагу!». На жаль, в Україні немає державної програми з розвитку атомної промисловості. Нам була дана обіцянка, що ми сядемо за стіл перемовин, розробимо й підпишемо цю програму. Але, наразі, програма «десь літає». Чітких напрямків розвитку, чітких дат виконання, чітких фінансових потоків, які повинні бути – немає. От ми й зібралися для того, щоб Кабінет Міністрів  на чолі з паном Гройсманом звернули на нас увагу. Ми тільки «за» перемовини. Попереджувальна акція протесту показує, що ми виступаємо триєдиним фронтом. На території Кіровоградщини три шахти, що дають сировину для того, щоб українські електростанції працювали в необхідному режимі. Повторююсь: ми за те, щоб влада почула нас і сіла за стіл переговорів і створила нарешті державну програму розвтику атомно-промислового комплексу України».

 

«Ми, учасники попереджувальної акції-протесту, працівники і ветерани Державного підприємства "Східний гірничо-збагачувальний комбінат", висловлюємо обурення ситуацією, яка склалася навколо підприємств ядерної енергетики та промисловості України.

Атомна генерація забезпечує понад 50 відсотків потреб держави в електроенергії, є наріжним каменем у енергетичній незалежності та безпеці України. Але високорентабельна галузь опинилась у таких умовах, за яких вимушена брати кредити на виконання програм розвитку виробництва, підвищення безпеки енергоблоків. Атомники мають від НКРЕКП не тариф розвитку, а ДИСКРИМІНАЦІЙНИЙ тариф виживання, який не дозволяє вирішувати проблеми забезпечення ядерним паливом з використанням українського урану.

Через це відбувається відтік кваліфікованих працівників за кордон, пов’язаний з неконкурентним рівнем заробітної плати, відсутністю потужної галузевої програми закріплення персоналу та підвищення престижності праці в атомній енергетиці та промисловості.Ми, учасники мітингу, усвідомлюючи персональну відповідальність за безпечну експлуатацію ядерних об’єктів, цілком підтримуємо рішення пленумів та Президії ЦК профспілки, спрямованих на невідкладне вирішення питань по виходу із кризової ситуації.

МИ ВИМАГАЄМО:

1. Від Прем’єр-міністра України - негайного розгляду проблемних питань функціонування та перспектив розвитку ядерної енергетики та промисловості України на нараді ПІД ОСОБИСТИМ КЕРІВНИЦТВОМ із залученням усіх зацікавлених сторін.

2. Від НКРЕКП – встановлення тарифу для ДП НАЕК «Енергоатом» з урахуванням нагальних потреб галузі, що потребують термінового вирішення.

3. Прискорити розробку та затвердження КМУ Державної цільової економічної програми розвитку атомно-промислового комплексу України.

4. Звернутись до КМУ щодо зменшення до 40% для підприємств атомно-промислового комплексу розміру відрахувань частини чистого прибутку за умови спрямування ними 35% чистого прибутку від своєї діяльності на розвиток власних виробничих потужностей.

5. У разі не реагування зазначеними суб’єктами державного управління на наші вимоги у місячний термін, зобов’язати керівництво Атомпрофспілки провести акцію протесту у місті Києві за солідарної підтримки Глобальних Європейських профспілок, членами яких є Атомпрофспілка.

ВИМАГАЄМО ВІД ВЛАДИ ДІЄВОЇ ПІДТРИМКИ АТОМНО-ПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ!», – йдеться в підписаному шахтарями зверненні до влади.

 

Також зазначимо, що влітку 2017 саме РПЛ на чолі з Олегом  Ляшком змусило Держгеонадра надати дозвіл на видобуток урану Східному гірничого-збагачувальному комплексу у Кропивницькому.

 

 

 

 

Переглянуто 877 разів Остання зміна Четвер, 12 квітня 2018 17:45
Оцініть матеріал
(1 Голос)

Додати коментар


Захисний код
Оновити


Сьогодні Вівторок, 19 Березня 2019

Форма авторизації

Экономное отопление для дома

Проектування, монтаж, підключення та сервісне обслуговування СЕС у Кіровоградській області