Повідомлення

У Кропивницькому з’явилася єдина диспетчерська служба екстреної медичної допомоги (ФОТО)

Четвер, 21 березня 2019 09:30 Автор: Репортер

Про це повiдомляє Репортер з посиланням на сайт обласної державної адмiнiстрацiї.

Реформування системи надання екстреної медичної допомоги на Кiровоградщинi розпочато. Минулого тижня за новою системою запрацювало центральне диспетчерське управлiння "Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Кiровоградськiй областi". Поки що диспетчери центрального управлiння обслуговують бригади "швидкої" лише з мiста Кропивницький, а до кiнця цього року до єдиної служби буде пiдключено усi сто бригад Кiровоградщини. Таким чином, усi виклики "швидкої" в областi, надходитимуть до єдиної операторної зали. Це дасть змогу вiдмовитися вiд територiального закрiплення служб екстреної допомоги, автоматизувати роботу диспетчерiв та значно зекономити час на порятунок пацiєнтiв.

2003190304.jpg

 

Нещодавно для центрального диспетчерського управлiння за кошти обласного бюджету придбано нове обладнання (навiгатори, засоби зв’язку, комп’ютерну технiку), а також пiдключено автоматизовану систему управлiння службою та облаштовано автоматизованi робочi мiсця для диспетчерiв. Сьогоднi з роботою управлiння за новою схемою ознайомився голова облдержадмiнiстрацiї Сергiй Кузьменко. "Ми ухвалили рiшення, що у 2019 роцi в областi буде кардинально змiнено систему надання екстреної медичної допомоги, зокрема створено єдину диспетчерську службу. На сьогоднi ми закупили нове обладнання i на прикладi мiста Кропивницького вже тестуємо нову систему", – пiдкреслив керiвник ОДА.

 

 

Як повiдомив виконувач обов’язки головного лiкаря "Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Кiровоградськiй областi" Олександр Ярошенко, вiдтепер диспетчери виклику не роблять жодних записiв, а фiксують звернення i автоматично переадресовують їх на диспетчерiв напрямку. На електронних пристроях диспетчерiв напрямку вiдображена карта, яка в режимi реального часу показує мiсце розташування кожної бригади. Таким чином, вони мають змогу швидко скеровувати найближчу бригаду до мiсця виклику. На картi видно також усi маршрути i навiть швидкiсть руху автомобiлiв "швидкої", тому роботу кожної бригади можна автоматично проконтролювати. У разi небезпечної ситуацiї, бригада може надiслати диспетчерам через систему сигнал SOS i викликати допомогу вiдповiдних служб.

 

 

Нинi в центральному управлiннi працює по три диспетчера виклику i напрямку. Коли до єдиної системи буде пiдключено усю область, кiлькiсть диспетчерiв значно збiльшиться. У примiщеннi, де працюватимуть оператори, проведуть ремонт i перепланування, буде придбано i вiдповiдне обладнання.

"З обласного бюджету вже видiлено 16 мiльйонiв гривень для створення єдиної диспетчерської служби, - наголосив Сергiй Кузьменко. – Окрiм цього ми придбаємо 5 нових реанiмобiлiв для надання населенню областi екстреної медичної допомоги. Ми робимо усе для того, щоб ця допомога надавалася жителям Кiровоградщини якомога швидше i була якiсною".

Переглянуто 107 разів Остання зміна Четвер, 21 березня 2019 10:03
Оцініть матеріал
(0 Голосів)

Додати коментар


Захисний код
Оновити


Сьогодні Середа, 17 Липня 2019
Художня література - великий вибір книг

Экономное отопление для дома