Повідомлення

Храм у Кропивницькому таки перейде з Московського патріархату до Православної церкви України

П'ятниця, 08 лютого 2019 16:15 Автор:

Міський голова Кропивницького прокоментував ситуацію з переходом парафії храму в парку імені Крючкова під юрисдикцію Православної церкви України. За його словами, у відповідь керівництво місцевої єпархії Московського патріархату, представники якої нині провадять там релігійну діяльність, категорично відмовилось навіть від спільного використання приміщення з помісною церквою. А ввечері 31 січня звідти почали вивозити майно. За повідомленнями місцевих мешканців, від церкви від’їхали п’ять навантажених машин, повідомляє Репортер з посиланням на сайт КМР.

Надійшла інформація від людей, що з храму невідомі на мікроавтобусі «Фольксваген» щось вантажать і вивозять. У нас була попередня домовленість з ключарем храму отцем Сергієм, що якщо відбуватиметься щось, пов’язане з церковним майном, вони повинні інформувати власника в обов’язковому порядку. Поїхали і переконалися, що дійсно щось в машину вантажили. Викликали поліцію, зараз вона розбирається, – розповідає Андрій Райкович.

Власник приміщення церкви – громадська організація «Єлисаветградське православне товариство», одним із засновників якого є міський голова. Він фінансував будівництво храму до обрання, в 2013-2014 роках, як меценат.

Прецедент неправильний, нездоровий. Ніколи «Єлисаветградське православне товариство» не обмежувало можливостей парафії, вірян чи священиків. Завжди був відкритий діалог. Храмову споруду ми передали для безкоштовного користування. А тут увечері, в темну пору… – наголосив Андрій Райкович.

На його думку, в зв’язку із запропонованим переходом парафії до ПЦУ немає підстав для конфлікту, який бачать церковні чиновники високого рангу.

Для православних людей ніяких обмежень немає, це православний храм, і нічого не змінюється. Він загальнодоступний, він не «режимний», він відкритий, кожна людина може заходити і молитись Богу. І ми в демократичний спосіб зробимо все необхідне, щоб у центрі України, в обласному центрі, була православна громада, парафія Православної церкви України. Це правильно, це нормально. Я минулої неділі брав участь у службі, яку проводили представники Московського патріархату в храмі Успіння Пресвятої Богородиці, мене запросили до виступу. Я повідомив про своє бачення, про свої наміри. Ніхто нікого з храму не виганяє, але культова споруда перейде в користування до Православної церкви України.

Переглянуто 1448 разів
Оцініть матеріал
(0 Голосів)

Додати коментар


Захисний код
Оновити


Сьогодні Четвер, 25 Квітня 2019

Форма авторизації

Экономное отопление для дома

Проектування, монтаж, підключення та сервісне обслуговування СЕС у Кіровоградській області