Повідомлення

Храм у Кропивницькому таки перейде з Московського патріархату до Православної церкви України

П'ятниця, 08 лютого 2019 16:15 Автор: Репортер

Міський голова Кропивницького прокоментував ситуацію з переходом парафії храму в парку імені Крючкова під юрисдикцію Православної церкви України. За його словами, у відповідь керівництво місцевої єпархії Московського патріархату, представники якої нині провадять там релігійну діяльність, категорично відмовилось навіть від спільного використання приміщення з помісною церквою. А ввечері 31 січня звідти почали вивозити майно. За повідомленнями місцевих мешканців, від церкви від’їхали п’ять навантажених машин, повідомляє Репортер з посиланням на сайт КМР.

Надійшла інформація від людей, що з храму невідомі на мікроавтобусі «Фольксваген» щось вантажать і вивозять. У нас була попередня домовленість з ключарем храму отцем Сергієм, що якщо відбуватиметься щось, пов’язане з церковним майном, вони повинні інформувати власника в обов’язковому порядку. Поїхали і переконалися, що дійсно щось в машину вантажили. Викликали поліцію, зараз вона розбирається, – розповідає Андрій Райкович.

Власник приміщення церкви – громадська організація «Єлисаветградське православне товариство», одним із засновників якого є міський голова. Він фінансував будівництво храму до обрання, в 2013-2014 роках, як меценат.

Прецедент неправильний, нездоровий. Ніколи «Єлисаветградське православне товариство» не обмежувало можливостей парафії, вірян чи священиків. Завжди був відкритий діалог. Храмову споруду ми передали для безкоштовного користування. А тут увечері, в темну пору… – наголосив Андрій Райкович.

На його думку, в зв’язку із запропонованим переходом парафії до ПЦУ немає підстав для конфлікту, який бачать церковні чиновники високого рангу.

Для православних людей ніяких обмежень немає, це православний храм, і нічого не змінюється. Він загальнодоступний, він не «режимний», він відкритий, кожна людина може заходити і молитись Богу. І ми в демократичний спосіб зробимо все необхідне, щоб у центрі України, в обласному центрі, була православна громада, парафія Православної церкви України. Це правильно, це нормально. Я минулої неділі брав участь у службі, яку проводили представники Московського патріархату в храмі Успіння Пресвятої Богородиці, мене запросили до виступу. Я повідомив про своє бачення, про свої наміри. Ніхто нікого з храму не виганяє, але культова споруда перейде в користування до Православної церкви України.

Переглянуто 1639 разів
Оцініть матеріал
(0 Голосів)

Додати коментар


Захисний код
Оновити


Сьогодні Середа, 29 Січня 2020
Художня література - великий вибір книг

Экономное отопление для дома