Повідомлення

«Кіровоградський кар’єр» працює поза Законом? (ВІДЕО)

Вівторок, 09 жовтня 2018 16:20 Автор:

Розмова піде про всім уже відоме Сухокліївське родовище (гранітний кар’єр в селі Соколівці), вже не один раз говорилося і писалося, що мешканці села Соколівка страждають від роботи гранітного кар’єру. Там відбуваються постійні підриви і це тоді, коли за рішенням суду він  не має права працювати і користуватися надрами без спеціального дозволу. Люди зверталися до представників місцевої влади, екологічної інспекції, прокуратури, але очевидно достукатися до нашої влади і встановити справедливість неможливо.

У 1997 році Міністерство охорони навколишнього природного середовища України надало спеціальний дозвіл на користування надрами. Наданий був дозвіл акціонерному товариству «Кіровоградський кар’єр». Директором підприємства був Віктор Згама, а власник – Олександр Крившенко, який балатувався у міськраду від партії «Батьківщина» на останніх виборах. Термін дії дозволу на користування надрами закінчився 5 травня 2017 року. Але, Соколівський Департамент інфраструктури та промисловості Кіровоградської ОДА, повідомив мешканцям, що 8 червня 2016 року наказом №187 Державної служби геології та надр України ВАТ «Кіровоградський кар’єр» анульовано спеціальний дозвіл, тобто підприємство втратило право на користування надрами. Крім того постановою Господарського суду Кіровоградської області від 26 жовтня 2015 року ВАТ «Кіровоградський кар’єр» визнано банкрутом та розпочато процедуру ліквідації.

 Постає питання, якщо ж дозвіл анульований і підприємство визнано банкрутом, то чому продовжують користування надрами щодо розробки Кіровоградського родовища гранітів?

Народний депутат України,  направив запит до Служби Безпеки України, щоб уточнити момент закінчення строку дії спецдозволу.

Звичайно, наш антикорупційний суд направив справу на новий розгляд до суду першої інстанції.  Вищий адміністративний суд України ухвалив скасувати наказ, яким анульовано спеціальний дозвіл на користування надрами. Зупинення дії залишилося. Отже, на цей час строк дії спецдозволу не подовжено. А мешканці як задихались від пилу і бруду, так і продовжують задихатися. Буквально 6 липня, мешканка села виклала ось ці фото в соціальну мережу, де добре видно, що підриви на кар’єрі продовжуться.

 

Залишається загадкою, хто ж працює у кар’єрі? Як повідомляє інформаційний портал «Гречка», то підприємство звільнило всіх працівників і не веде роботи з видобутку, натомість діє договір оренди майна підприємства-банкрута з ТОВ "Гранітпромпереробка". 

Крім того, у підприємства "банкрута", існує чималий податковий борг та заборгованість по зарплаті.

ТОВ «Гранітпромпереробка», якому нібито здали в оренду техніку «Кіровоградського кар’єру» зареєстроване у 2015 на вулиці Автолюбителів у Соколівському.

 Отже, питань стосовно кар’єру багато. Проте, людям від цього не краще.

 

Відео

Переглянуто 1043 разів Остання зміна Середа, 10 жовтня 2018 16:49
Оцініть матеріал
(0 Голосів)

Додати коментар


Захисний код
Оновити


Сьогодні Неділя, 26 Травня 2019

Форма авторизації

Экономное отопление для дома

Проектування, монтаж, підключення та сервісне обслуговування СЕС у Кіровоградській області