Повідомлення

Підкуп виборців на Кіровоградщині: чому призупинили розслідування

Середа, 13 березня 2019 09:20 Автор: Репортер

Мешканець Знам’янки написав заяву до поліції про спробу підкупу виборців. Та впровадження призупинили, обґрунтувавши це станом здоров’я заявника.

Про це повідомляє Репортер із посиланням на команду громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Кіровоградській області.

У лютому 2019 року мешканець Знам’янки звернувся до правоохоронних органів із заявою про можливий підкуп. Чоловік розповів, що йому телефонували люди, які представлялися з партії «Батьківщини» і пропонували 500 гривень за 10 громадян, які проголосують за кандидата у Президенти України Юлію Тимошенко. Знам’янець  також звернувся до спостерігачів ОПОРИ.

Я вважаю, що  представники цієї політичної сили наскільки обнагліли, що можуть до будь-кого телефонувати і пропонувати кошти, – наголосив чоловік під час зустрічі з спостерігачами ОПОРИ.

Та працівники поліції у відповідь на запит про хід розслідування пояснили, що провадження припинено через те, що заявник… має інвалідність!

У ході перевірки виявлено, що скаржник з дитинства хворіє на ДЦП та згідно з комісії ЛКК його було визнано психічно хворою людиною та надано статус інваліда другої групи. Зважаючи на викладене, даних, які б вказали на наявність ознак кримінального правопорушення виявлено не було та відсутні ознаки адміністративного правопорушення, – йдеться в довідці від Знам’янського відділу поліції ГУНП в Кіровоградській області.

Громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянскої мережі ОПОРА у Кіровоградській області Євген Гурницький надіслав запит до правооохоронних органів щодо проведення інших перевірок фактів ймовірного підкупу виборців у Знам’янці.

Перевірка за вказаними зверненнями проводилася працівниками Знам’янського ВП на підставі положень Закону України «Про звернення громадян». За її результатом  18 лютого 2019 року складено відповідний висновок. Разом з тим, вивчення вказаних матеріалів встановлено, що перевірка не в повному обсязі, у зв’язку з чим, зазначену доповідну записку, відповідно до положень ст. 19 Закону України «Про звернення громадян», скасовано, а матеріали направлено до Знам’янського ВП ГУНП для організації проведення додаткової перевірки та усунення виявлених недоліків, – зазначено у  відповіді ГУНП Кіровоградської області.

Євген Гурницький пояснив, що вибірковість у розслідуванні виборчих порушень недопустима, а також є порушенням прав людини та дискримінацією людини за ознакою інвалідності та стану здоров’я.

В країні ухвалений і діє Закон «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», який гарантує рівні можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства, створення необхідних умов, які дають можливість людям з інвалідністю ефективно реалізовувати права та свободи людини і громадянина, – пояснив омбудсмен із захисту виборчих прав ОПОРИ.

Переглянуто 550 разів Остання зміна Середа, 13 березня 2019 18:27
Оцініть матеріал
(0 Голосів)

Додати коментар


Захисний код
Оновити


Сьогодні Субота, 21 Вересня 2019
Художня література - великий вибір книг

Экономное отопление для дома