Повідомлення

Заради здобичі «плювати» на людей: на Кіровоградщині зі скандалом почався мисливський сезон. ФОТО та ВІДЕО

Четвер, 09 серпня 2018 23:30 Автор:
Випадок, коли Закон не захищає від грубощів та неповаги. 
4 серпня, в Україні офіційно відкрили сезон полювання. І вже в перший день в Кіровоградській області стався випадок, який, сколихнув громадськість одного з районів, а Репортер захотів розібратися в даній ситуації та розповісти про це своїм читачам. Тож, про все по порядку. 
 
Передмова 
Подія розгорнулася в селі Бобринка Бобринецького району. 
Справа в тому, що поряд із цим населеним пунктом є декілька ставків, на яких гніздяться безліч диких качок, які, зрозуміло, в цей період стають бажаною здобиччю мисливців. 
Ну й от минулої суботи декілька «хантерів» із Бобринця вирішили здійснити полювання на найближчій до села греблі, яка, знаходиться трішки більше 200 метрів від житлових будинків. Начеб-то, все законно. 
 
Додамо, що в Законі України «Про мисливське господарство та полювання» забороняється здійснювати полювання: 
- у межах населених пунктів (сіл,  селищ,  міст);
- в угіддях, не зазначених у дозволі; 
- на відстані  ближче  ніж  200  метрів від будівель населеного  пункту та окремо розташованих  будівель,  де  можливе  перебування людей.
 
А перед початком мисливського сезону, 3 серпня, жителі села, разом із депутатським корпусом та головою сільської ради Мариною Утуловою, зробили офіційний лист-прохання  з підписами майже ста людей, яке направили до голови Бобринецького районного Українського товариства мисливців і рибалок УТМР  Віктора Бабича.
 
Люди просили припинити полювання на спірній території., адже вони бояться за своє життя. Тільки от, за словами місцевого активіста Дмитра Бершадського, посадовець досить «вітіювато» відкликнувся на прохання людей, процитувавши вищезгадані статті Закону й сказавши, що заборонити там полювання не може, адже статусу населеного пункту територія греблі немає.
 
Скандал
Історія набула розголосу після поширення в пабліку «Підслухано Бобринець» в мережі Facebook відео від Дмитра Бершадського, на якому жителі Бобринки просять мисливців, які, як стверджують очевидці, знаходилися в стані алкогольного сп’яніння (законом не забороняється) припинити стрілянину, а ті, в грубій формі, з використанням нецензурної лексики, відповідають, що їм дозволив Мефодійович (Віктор Бабич).
Щоб дізнатися хід подій, ми зателефонували автору запису в Facebook, місцевому мешканцю Дмитру Бершадському: 
Від місця де знімали ролик до найближчої споруди - тракторної бригади, справді більше 200 метрів. Але ж у вершині, де мисливці здебільшого стріляли, починаються хати й відстань там не більше 70 метрів. Шкода, що не встигли сфотографувати момент полюваннями цими нахабами. Один із них був настільки п’яним, що навіть упав, здійснюючи постріл. Але ми цього не знімали на відео, адже не думали, що ситуація перейде в таке русло. 
Активісти викликали правоохоронців, які, ідентифікували особи мисливців та перевірили наявність всіх необхідних документів, з якими в чоловіків виявилося все гаразд. Тож, поліцейські не могли завадити полюванню. 
Ми ж до них вийшли з проханням просто не стріляти так близько до хатів. Згадуючи ось ту ситуацію, навіть не можу вам передати всі емоції. Протягом трьох годин стояло більше 30 людей, приїхала місцева територіальна самооборона, поліція, а ці чоловіки влаштували, вибачте, прямо собі п’яне свинство, начхаючи на будь-яку людяність. Ми не очікували на агресію, але вони «повиповзали» п’яні й почали «лайку». І тут раптом один із них (Юрій Чебанов – Авт.), напевно, старший, каже, що чхати вони хотіли на нас і при всіх робить три вистріли в гору (відео додається – Авт.). І після цього вони спокійно почали полювання. Ми просто розтоптані були. Пізніше, дільничний зібрав нас, сказавши, що нічого вдіяти не може. А вони «гатили» аж до ранку. Після тієї історії їх уже не було. Не знаю, як буде далі - дещо невпевнено 
Помилково втрачена територія
Питання спірності території ще буде визначатися. Справа в тому, що за словами сільського голови Бобринки Марини Утулової гребля належить до території села, але через недопрацювання картографів, не отримала відповідних позначень на мапах.  А от на попередніх картах ці позначки є, тому й проблем таких раніше не виникало. 
Питання спірне: лежить ця територія в межах села, чи ні. На деяких сучасних запитах, наприклад, від обласного управління водних ресурсів, ця територія знаходиться в селі. Та й на наших старих картах теж саме. Тільки от, нікому довести ми цього, поки-що, не можемо. 
Я тільки три роки працюю на посаді й старого Генерального плану в мене немає, а згідно нового – гребля за межею села. Наразі ми працюємо над внесенням змін до нинішнього генплану  - прокоментувала подію голова Бобринківської сільської ради Марина Утулова. 
 
Як зазначила посадовиця, днями вона зустрілася з місцевим дільничним, який сказав, що є документ Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства, але не показав його. Згідно нього, всі мисливські угіддя погоджені з керівництвом сільських рад. До того ж, даний документ створений у 2008 році, а термін дії спливає аж у 2030. 
До речі, копію розпорядження або згоди тодішнього сільського голови Марині Іванівній не показали. Сказали, що документ має десь бути, адже на підставі цих розпоряджень складалася додаткова угода. Єдине, що ще дізналася сільська голова, це те, що там відсутній підпис керівника Василівської сільської ради, тобто, у тому селі мисливці полювати не можуть. 
 
Гребля слугує дорогою від Бобринки до колишнього села Петровка (тепер знаходиться в межах Бобринківської сільської ради). Тудою постійно ходять люди, поруч тракторна бригада. Це все дуже небезпечно. Так, можливо по закону вони й праві, але ми по-людськи хотіли з ними поговорити. На жаль, вони не захотіли нормально спілкуватися. Тож, до кінця цього року ми постараємося внести зміни до генерального плану й офіційно зазначити цей ставок та греблю як територію в межах села  – зазначила голова сільради. 
Щодо поліції, то прес-секретар ГУНП України в Кіровоградській області Віталіна Бевзенко зазначила, що заява за цим фактом зареєстрована. Зараз проводиться перевірка. 
 
Підсумок
Хочеться виразити сподівання, що намагання сільського голови втілиться в життя й незабаром ставок, разом із греблею, ввійдуть у межі села й там буде заборонено полювати. 

Знаєте, попри те, що де-юре Закон на стороні мисливців, хочеться запитати в того ж таки пана Чебанова: а чи варта сезонна забавка людського життя? І я це зараз пишу не для красного слівця. Наш закон не забороняє полювати в стані алкогольного сп’яніння. Тільки от, у такому випадку, на місці дикої качки може опинитися випадковий перехожий, або ж навіть партнер-мисливець, який просто відійшов десь у очерет, наприклад. Відтак, краще полювати без зловживання спиртним і подалі від місць пересування людей. Попри  сприяння Права, не варто забувати, що життя в нас одне й людиною варто залишатися навіть тоді, коли знаєш, що вчиняєш згідно Закону. 

 
 
 
 
 
 
 

Відео

Переглянуто 2820 разів Остання зміна П'ятниця, 10 серпня 2018 13:36
Оцініть матеріал
(8 Голосів)

Додати коментар


Захисний код
Оновити


Сьогодні П'ятниця, 24 Травня 2019

Форма авторизації

Экономное отопление для дома

Проектування, монтаж, підключення та сервісне обслуговування СЕС у Кіровоградській області